Recente vacatures

>> meer vacatures

Nieuwsbulletin

>> meer nieuws

Bijeenkomsten

>> meer bijeeenkomsten

Wij steunen o.a.

Bestelauto uitsluitend zakelijk gebruiken

In plaats van het bijhouden van een rittenregistratie kunnen werkgever en werknemer in de toekomst ook verklaren dat de bestelauto uitsluitend zakelijk wordt gebruikt.
Voor bestelauto’s van de zaak die niet privé worden gebruikt, moet nu een rittenregistratie worden bijgehouden om onder de bijtelling uit te komen.
Eén van de nieuwe mogelijkheden is het invoeren van een zogenoemde ‘Verklaring uitsluitend zakelijk gebruik’. In plaats van het bijhouden van een rittenregistratie kunnen werkgever en werknemer verklaren dat de bestelauto alleen zakelijk wordt gebruikt. Controle op deze verklaring gebeurt met behulp van ambulant toezicht, denk hierbij aan camera’s langs de weg.
Als er geen verklaring is afgegeven en privégebruik ook niet op één van de bestaande manieren is uitgesloten, zal bijtelling altijd volgens de normale regels plaatsvinden. Het voornemen is om de verklaring per 1 januari 2012 te introduceren. Het wordt een extra manier om bijtelling te kunnen voorkomen. De rittenregistratie wordt nog niet op korte termijn afgeschaft.
  1.  
Salarisadministrateur Salarisjobs

(©) Actilus - Breda